بوییدن جایزه دریافت قرارداد سینمایی

بوییدن: جایزه دریافت قرارداد سینمایی جشنواره فیلم فیلم سینمایی قطار آن شب حمیدرضا قطبی

گت بلاگز اخبار اجتماعی سهم‌ اصفهان از انتقال آب به سمنان

خبرهایی که هر از چندگاهی از رسانه ای و گوشه و کنار به گوش می رسد نشان می دهد، نمی توان نهایی جهت تراژدی طرح های آبرسانی به اصفهان تصور کرد. اصفهان و اصفهانی الب

سهم‌ اصفهان از انتقال آب به سمنان

سهم اصفهان از انتقال آب به سمنان

عبارات مهم : انتقال

خبرهایی که هر از چندگاهی از رسانه ای و گوشه و کنار به گوش می رسد نشان می دهد، نمی توان نهایی جهت تراژدی طرح های آبرسانی به اصفهان تصور کرد. اصفهان و اصفهانی البته به موضع گیری های عجیب بعضی مسئولان عادت کرده و شنیدن موضع گیری های عجیب و غریب بعضی مدیران در استان های همجوار برایش به امری معمول مبدل شده است هست. هنوز پرونده خاک خورده محدودیت های طرح های آبرسانی اصفهان بسته نشده، معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست برگ جدیدی به این پرونده قطور اضافه کرد.

سهم‌ اصفهان از انتقال آب به سمنان

روزهای نهایی نخستین ماه زمستان بود که معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست در اظهار نظری دست روی سهم آب اصفهان از طرح انتقال آب خزر به سمنان گذاشت تا این بار حاشیه طرح های آبرسانی به نصف دنیا وارد فاز جدیدتری پیدا شود.

سهم اصفهان؛ 70 میلیون مترمکعب؟

خبرهایی که هر از چندگاهی از رسانه ای و گوشه و کنار به گوش می رسد نشان می دهد، نمی توان نهایی جهت تراژدی طرح های آبرسانی به اصفهان تصور کرد. اصفهان و اصفهانی الب

مسعود تجریشی که با مهر گفت و گو می کرد، ضمن اشاره به سهم خواهی استان اصفهان از انتقال آب خزر به سمنان، اظهار کرد: «کل آب مورد نیاز شهر اصفهان با توسعه کنونی جهت صنعت و شرب ۷۰ تا ۸۰ میلیون مترمکعب هست. به آنها گفتیم شما ۱۶۰میلیون مترمکعب آب را جهت چه نیاز دارید؟»معاون شرکت محیط زیست در حالی از سهمیه آب اصفهان از این طرح انتقال صحبت می کند که استاندار اصفهان در نشست خبری اخیر خود از آخر عصر گروکشی محیط زیستی در طرح احداث سد تونل سوم کوهرنگ خبر داد. محسن مهرعلیزاده در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، اظهار کرد : اخیرا نشستی دو جانبه میان استانداران تازه اصفهان و چهارمحال و بختیاری برگزار شد و دو طرف تصمیم گرفتند طرح های یکسان آبی دو استان را با نگاه جدیدی به پیش ببرند.

در این صورت، دیگر محیط زیست هم ایرادات گذشته را به احداث سد کوهرنگ نخواهد گرفت؛ چراکه بحث ها و اختلافات قبلی نوعی گرو و گروکشی بود که دیگر تمام شده است هست. در همین حال حیدرعلی عابدی، نماینده اصفهان که از وقت حضورش در مجلس پیگیری های زیاد و دامنه داری جهت حل مسئله طرح های آبرسانی اصفهان کرده هست، اظهار نظر معاون محیط زیست را چنین پاسخ می دهد: « 160 میلیون مترمکعب تنها بخشی از نیازهای آبی آتی اصفهان هست؛ اگر فرض کنیم نیاز آبی اصفهان اضافه نشود، هم اکنون حدود600 میلیون مترمکعب آب کمبود و نیاز دارد.»

بازی با آینده میلیون ها اصفهانی

نماینده مردم اصفهان در مجلس که موضعی جدی و مستدل در برابر این اظهار نظر دارد، در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، خاطر نشان می کند: « حتی اگر طرح های آبرسانی استان هم اکنون اجرایی شوند باز هم اصفهان کمبود آب دارد؛ اگر 150 میلیون مترمکعب از محل راه اندازی تونل سوم، 250 میلیون مترمکعب از بهشت آباد به حجم آبی اصفهان افزوده شود، همچنان حدود 600 میلیون مترمکعب در سال کمبود آب خواهیم داشت.»عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید می کند: «معاون محیط زیست تحت فشارهای خاصی تمدید مجوزهای زیست محیطی تونل سوم را به تاخیر انداخته و با این کار با آینده میلیون ها اصفهانی بازی می کند.»

سهم‌ اصفهان از انتقال آب به سمنان

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه مدیر محیط زیست چهارمحال وبختیاری با ارائه گزارش غلط تونل سوم را تعطیل کرده هست، خاطر نشان می کند: «حدود چهار ماه است معاون محیط زیست در حال بررسی تمدید مجوز زیست محیطی تونل سوم است در حالی که این طرح پیش از این مجوز زیست محیطی داشته است.»

ملاک محاسبه را اعلام کنند

خبرهایی که هر از چندگاهی از رسانه ای و گوشه و کنار به گوش می رسد نشان می دهد، نمی توان نهایی جهت تراژدی طرح های آبرسانی به اصفهان تصور کرد. اصفهان و اصفهانی الب

معاون محیط زیست انسانی شرکت محیط زیست در گفت وگو با تسنیم، در توضیح عملکرد شرکت متبوعش اطراف مجوزهای انتقال آب عنوان کرد: اگر مشخص شود که محلی، آب مازاد در اختیار دارد و تبعات زیست محیطی هم ایجاد نمی کند و ضمنا وزارت نیرو هم نظر خود را بیان کرده و همه پرسشها مبدا و مقصد حل و فصل شده است است ما نیز جهت بررسی به این عنوان ورود می یابیم. عابدی در ادامه با تاکید بر اینکه محیط زیست طبق قانون بایستی به وظایف قانونی خود عمل کند، عنوان می کند: «معاون محیط زیست بایستی مبنای و ملاک این محاسبه و اینکه بر چه اساسی این عدد را اعلام کرده است اعلام کند تا ما هم در جریان قرار گیریم. تنها شهر اصفهان حدود 400 میلیون مترمکعب آب نیاز دارد؛ منابع را به ما بگویند؛ آیا قرار است حق آبه کشاورزان جهت آب آشامیدنی استفاده شود؟» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر اینکه این کمبود آبی عددی نیست که بنده آن را اعلام کرده باشم، تاکید می کند: « این میزان کمبود بر اساس محاسبات متخصصین در سه حوزه آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت است.»این استاد دانشگاه بیان می کند: «در حال حاضر حدود 40 میلیون مترمکعب جهت کاشان و 15 میلیون مترمکعب نیز جهت نطنز و اردستان تعیین شده است که این میزان نیز جدای از سهمیه آب آشامیدنی نجف آباد و شاهین شهر است.» نماینده مردم اصفهان در آخر در خصوص آخرین اوضاع طرح انتقال آب خزر به سمنان نیز اظهار می کند: « این طرح در قالب کمیته ای در دست بررسی است.»او تاکید می کند: « در حال حاضر دولت توان خارج کردن صنایع از استان را ندارد، در عین حال نیز صنعت جدیدی که آب بر باشد نیز در اصفهان راه اندازی نشده است.»

واژه های کلیدی: انتقال | میلیون | اصفهان | ده میلیون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs