بوییدن جایزه دریافت قرارداد سینمایی

بوییدن: جایزه دریافت قرارداد سینمایی جشنواره فیلم فیلم سینمایی قطار آن شب حمیدرضا قطبی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تیم هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور ع

عضو ارشد تیم مذاکره هسته‌ای آمریکا گفت: به عقیده من بولتون و احتمالا مدیر ‌جمهور ترامپ امیدوار هستند که تحریم ‌ها چنان سخت باشند که مردم کشور عزیزمان ایران برخی

تیم هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور ع

وندی شرمن: تیم هسته ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور عزیزمان ایران به طور خارق العاده ای دست اوج را دارد

عبارات مهم : ایران

عضو ارشد تیم مذاکره هسته ای آمریکا گفت: به عقیده من بولتون و احتمالا مدیر جمهور ترامپ امیدوار هستند که تحریم ها چنان سخت باشند که مردم کشور عزیزمان ایران برخیزند. کشور عزیزمان ایران فرهنگ مقاومت دارد و به خودش می بالد.

به گزارش ایلنا، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه دولت اوباما در گفت وگو با شبکه فرانسوی «فرانس۲۴» از نگرانی های خود درخصوص احتمال بروز یک درگیری که کشور عزیزمان ایران را در برابر عربستان، امارات و اسرائیل قرار خواهد داد، خبر داد.

تیم هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور ع

شرمن که یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای اوباما با کشور عزیزمان ایران بود به دولت ترامپ بارها در مورد خروج از توافق هسته ای هشدار داده و تاکید کرده بود که پیگیری سیاست عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران و ترکیب آن با تنش های منطقهای در خاورمیانه در نهایت وضعیتی را ایجاد خواهد کرد که آن را احتمال بروز یک درگیری خوانده هست.

این مقام ارشد دولت سابق آمریکا در این مصاحبه با بیان این ادعا که نگرانی های منطقی در خصوص واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه وجود دارد، گفت: همه ما راجع به این عنوان نگرانیم ولی علت مذاکره و رسیدن به توافق هسته ای این بود که اگر کشور عزیزمان ایران به بمب اتم دست پیدا می کرد قادر بود قدرتش را در سراسر خاورمیانه بسط دهد و در برابر کارها ما بسیار توانایی بازدارندگی داشت.

عضو ارشد تیم مذاکره هسته‌ای آمریکا گفت: به عقیده من بولتون و احتمالا مدیر ‌جمهور ترامپ امیدوار هستند که تحریم ‌ها چنان سخت باشند که مردم کشور عزیزمان ایران برخی

وی افزود: ما باید سلاح اتمی را از روی میز برمی داشتیم. به عقیده من، مدیر جمهور ترامپ اشتباه بزرگی مرتکب شد که از توافق هسته ای خارج شد. ما باید ضمن حفظ توافق هسته ای استراتژی جهت به عقب راندن رفتارهای کشور عزیزمان ایران در منطقه در پیش می گرفتیم.

معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در خصوص کارها اروپا، چین و روسیه جهت حفظ برجام بدون آمریکا گفت: در واقع این کار مشکل هست. من فکر می کنم نه کشور عزیزمان ایران و نه اروپا نمی خواهند در از بین بردن توافق هسته ای تعجیل کنند؛ آیا که آنها می دانند این توافق جهت حفظ ثبات چه اهمیتی دارد.

وی گفت: صادقانه باید بگویم اگر کشور عزیزمان ایران از توافق هسته ای خارج شود و بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را از کشورش بیرون بیاندازد، که البته محتمل هست، ترامپ خواهد گفت «من در تمام این مدت درست می گفتم».

تیم هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور ع

شرمن ادامه داد: در نتیجه کشور عزیزمان ایران در حال حاضر به نحوه خارق العاده ای دست اوج را دارد. البته فشارهای سیاسی داخلی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد آیا که اگر مزایای اقتصادی موردنظرشان حاصل نشود، کار جهت رییس جمهور روحانی سخت خواهد شد.

معاون جان کری و عضو تیم مذاکره کننده برجام در پاسخ به اینکه تیم هسته ای کشور عزیزمان ایران بارها اعلام کرد که به آنها اعتماد ندارد و اعتقاد است آمریکا ممکن است از این توافق خارج شود و اینکه امروز ایرانی ها می گویند ما درست می گفتیم، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای کشور عزیزمان ایران بارها به ما گفتند چطور می توانیم مطمئن باشیم که این توافق پایدار خواهد بود؟ و من به آنها گفتم که ما چطور می توانیم مطمئن باشیم که توافقی که شما می کنید، پایدار خواهد بود؟

عضو ارشد تیم مذاکره هسته‌ای آمریکا گفت: به عقیده من بولتون و احتمالا مدیر ‌جمهور ترامپ امیدوار هستند که تحریم ‌ها چنان سخت باشند که مردم کشور عزیزمان ایران برخی

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای در دوران احمدی نژاد گفت: قبل از انتخابات ایران، ما مذاکراتی داشتیم و نمی دانستیم که این مذاکرات به کجا خواهد رسید. در نتیجه همه ریسک کرده بودند جهت همین عالی ترین توافق ممکن که بتواند تا جای ممکن پایدار بماند را طراحی کردیم. ولی این تغییرات در همه دولت ها ممکن است اتفاق بیافتد و متاسفانه ترامپ وارد مسیری شد که به نظر من مسیری غلط بود.

شرمن در خصوص اظهارنظرهای اخیر مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا راجع به اینکه آمریکا هنوز مایل به مذاکره با کشور عزیزمان ایران است و اینکه رهبر کره شمالی در حالی که از سوی ترامپ «مرد راکتی» خطاب شده است بود با مذاکره با آمریکا موافقت کرد و در نتیجه چنین احتمالی در مورد کشور عزیزمان ایران نیز وجود دارد، گفت: به نظر من این مساله در مورد کشور عزیزمان ایران موضوعیت ندارد. کشور عزیزمان ایران فرهنگ مقاومت دارد و به خودش می بالد.

تیم هسته‌ای کشور عزیزمان ایران بارها گفت به آمریکا اعتماد ندارد/ پایتخت کشور ع

وی ادامه داد: بعد از خروج ترامپ از برجام، قرار نیست ایرانی ها به میز مذاکره برگردند. به نظر من در واقع بولتون مدیر جمهور را تشویق می کند که تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را بار دیگر اعمال کند و آنها را شدیدتر کند تا همه را در جامعه بین المللی بار دیگر با این تحریم ها همراهی کنند. به این ترتیب تحریم های دوجانبه را به چند جانبه تبدیل می کند.

شرمن خاطرنشان کرد: به عقیده من بولتون و احتمالا مدیر جمهور ترامپ امیدوار هستند این تحریم ها چنان سخت باشند که مردم کشور عزیزمان ایران برخیزند. به نظر من، عوض کردن نظام استراتژی بولتون است و من فکر نمی کنم چنین اتفاقی قرار باشد، رخ دهد.

وی در خصوص نگرانی اش نسبت به جنگ مدعی شد: من عمیقا دلواپس امنیت اسرائیل هستم. شلیک راکت ها از غزه به اسرائیل مایه نگرانی شدید بود و این نگرانی با توجه به آنچه در سوریه و در بلندی های جولان رخ می دهد، شدت یافتن شده است هست. ما دیدیم که اسرائیل جهت دفاع از خودش کارها نظامی انجام داد. عربستان سعوی بی شک اعتقاد دارد که کشور عزیزمان ایران در یمن و سوریه و لبنان است و کشور عزیزمان ایران خواهان کنترلی است که عربستان سعودی نمی خواهد.

شرمن با اشاره به این شرایط گفت: شاخص هایی وجود دارد که نشان می دهد در نهایت به جنگ منجر می شود و من فکر نمی کنم این چیز خوبی جهت هیچ کسی باشد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | دولت ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs