بوییدن جایزه دریافت قرارداد سینمایی

بوییدن: جایزه دریافت قرارداد سینمایی جشنواره فیلم فیلم سینمایی قطار آن شب حمیدرضا قطبی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری واکنش سیدعباس صالحی به نقد حسین علیزاده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی فرهنگ را بنیان رشد اجتماعی دانسته و گفته هست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به واژه ارشاد تقلیل نمی‌دهیم.

واکنش سیدعباس صالحی به نقد حسین علیزاده

واکنش سیدعباس صالحی به نقد حسین علیزاده

عبارات مهم : فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی فرهنگ را بنیان رشد اجتماعی دانسته و گفته هست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به واژه ارشاد تقلیل نمی دهیم.

به گزارش ایسنا، به تازگی سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است: فرهنگ بنیان رشد اجتماعی هست. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به واژه ارشاد تقلیل نمی دهیم.

صالحی از آخرهای دوران مسئولیتش در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توئیتر جهت اظهار بعضی از نظراتش راجع به پرسشها مهم و جاری کشور، بخصوص در حوزه فرهنگ استفاده می کند و در دوران وزارت نیز این روند را ادامه می دهد. هرچند به نظر می رسد بعضی از اظهارنظرهای او در این فضا زیاد شخصی هستند تا رسمی.

واکنش سیدعباس صالحی به نقد حسین علیزاده

انتقاد از واژه «ارشاد» به نام وزارت فرهنگ سابقه طولانی دارد و نویسندگان و بازیگران و صورت های معروف و اهالی فرهنگ بارها به این واژه انتقادهایی وارد کرده اند؛ واژه ای که در اطراف آن به تعاریفی چون راهنمایی، تربیت، هدایت و البته نجات از گمراهی و گناه می توان رسید. بازیگران و صورت های معروف و اهالی فرهنگ غالبا این واژه را مناسب فعالیت های خود نمی دانند. اظهارنظر اخیر سیدعباس صالحی علاوه بر توجه وزیر ارشاد به فعالیت های مد نظر او و وزارتخانه تحت امرش، می تواند واکنشی باشد به سخنان تازه حسین علیزاده، هنرمند عرصه موسیقی کشور. علیزاده در مصاحبه ای که با نشریه هنر و تجربه داشته، گفته است: «این که امروز می گویند بازیگران و صورت های معروف دور از هم هستند و جدا از هم هستند، خب نباید پرسید بازیگران و صورت های معروف کجا باید با هم پیوند داشته باشند؟ در وزارت ارشاد؟ وزارت ارشادی که اساسا اسمش غلط هست؛ چون این جوری که معلوم است بازیگران و صورت های معروف اشتباهی می کنند که باید ارشاد شوند! یعنی وزارتخانه ای ذاتا بازیگران و صورت های معروف را گناهکار می داند و قرار است ارشادشان کند.»

واژه های کلیدی: فرهنگ | اسلامی | بازیگران | عباس صالحی | وزیر ارشاد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs