بوییدن جایزه دریافت قرارداد سینمایی

بوییدن: جایزه دریافت قرارداد سینمایی جشنواره فیلم فیلم سینمایی قطار آن شب حمیدرضا قطبی

گت بلاگز اخبار پزشکی دارویی امیدبخش جهت مقابله با سرطان خون

متخصصان آمریکایی از تولید دارویی تازه خبر دادند که می‌تواند جهت مقابله با سرطان خون مورد استفاده قرار گیرد.

دارویی امیدبخش جهت مقابله با سرطان خون

دارویی امیدبخش جهت مقابله با سرطان خون

عبارات مهم : دارویی

متخصصان آمریکایی از تولید دارویی تازه خبر دادند که می تواند جهت مقابله با سرطان خون مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان دانشگاه یوتا داروی جدیدی تولید کردند که می تواند به عنوان درمانی مستقل یا ترکیبی جهت بیماری لوسمی استفاده شود.

دارویی امیدبخش جهت مقابله با سرطان خون

این دارو از توانایی مسدود کردن فعالیت منفی کروموزوم فیلادلفیا برخوردار است که در ۳۰ درصد از بزرگسالان مبتلا به لوسمی حاد لنفاوی وجود دارد.

به گفته متخصصان آمریکایی زمانی که سلول های لوسمی با شیمی درمانی تحت درمان قرار می گیرند انتظار می رود که DNA آسیب دیده داخل سلول سرطانی به اندازه کافی انباشته شده است و بنابراین سلول سرطانی از بین برود. ولی از آنجایی که کروموزوم فیلادلفیا به طور مداوم موجب ترمیم ضرب دیدگی DNA می شود این سلول ها نمی توانند به اندازه ای DNA آسیب دیده داشته باشند که منجر به نابودی ارزش شود. در نتیجه این سلول ها در برابر هر دارویی مقاومت نشان می دهند و به همین علت باید روش جدیدی جهت مقابله با این ترمیم DNA پیدا شود.

متخصصان آمریکایی از تولید دارویی تازه خبر دادند که می‌تواند جهت مقابله با سرطان خون مورد استفاده قرار گیرد.

در این بررسی ابتدا متخصصان تلاش کردند تا دارویی بسازند که قادر به مهار کردن پروتئین های هیستون داستیلاز ۱ و ۲ باشد. این پروتئین ها به لحاظ تاثیر مستقیمی که بر ترمیم DNA دارند آشنا شده است هستند.

به گزارش نیچر ورلدنیوز، متخصصان در بررسی انجام شده است روی موش های آزمایشگاهی دریافتند در موش هایی که با داروی بازدارنده این پروتئین ها تحت درمان قرار گرفته اند ۵۰ تا ۷۰ درصد کم کردن علائم بیماری مشاهده شده است هست. همچنین این دارو عوارض جانبی روی موش ها نداشته است.

واژه های کلیدی: دارویی | درمانی | مقابله | بیماری | پروتئین | کروموزوم | شیمی درمانی | مقابله با سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs